Jądra

Jądra i moszna.
Twoje jądra i moszna (worek, w którym znajdują się twoje "jaja") też mogą podlegać ćwiczeniom. Są to masaże i ćwiczenia rozciągania worka moszny. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy worek nie jest duży, jaja znajdują się wysoko, są słabo widoczne i wydają się małe. Podczas erekcji często "chowają się" w przestrzeni podbrzusza. Dzięki tym ćwiczeniom twoje jądra będą lepiej widoczne i sprawią wrażenie większych. Poprawiają też ukrwienie i kondycję. Zastosuj gorący kompres rozgrzewający genitalia (ostrożnie, żeby nie parzył! ok. 40 stopni Celsjusza). Posmaruj je oliwką. Chwyć worek dłonią, przy nasadzie penisa, rozciągnij skórę moszny tak, aby jądra znalazły się po drugiej stronie pięści. Powoli ciągnij do dołu, do czasu aż poczujesz dyskomfort w jądrach i podbrzuszu. Powtórz ten ruch kilka razy (5-6 razy).
Następnie wykonaj masaż polegający na delikatnym ugniataniu. Najpierw skóry worka, wzmacniając mięśnie moszny (ugniatanie i rozciąganie), później jej zawartości dookoła jąder. W końcu masuj jądra - delikatnie je ugniatając (1-3 minuty). Powinieneś stosować taką siłę nacisku ażeby nie czuć bólu, co najwyżej lekki dyskomfort.

Powtórz ćwiczenie rozciągania moszny. Ściskając mosznę jak w tym ćwiczeniu wykonaj masaż wystających jąder nawilżonym w oliwce palcem. Na napiętej śliskiej od oliwki skórze, lekko uciskając, "rysuj" palcami kółka.
Chwyć jądra jak do rozciągania jedną dłonią a drugą penisa za główkę. Ciągnij jądra w dół a członka w górę - aż do momentu, gdy poczujesz, że dalej może być bolesne. Powtarzaj to samo ciągnąc na boki - jaja w prawo a penisa w lewo i odwrotnie. Po takich ćwiczeniach uderz kilkadziesiąt razy członkiem o nogę, dla przywrócenia w żołędzi krążenia krwi. Gdy już będziesz bardziej zaawansowany w treningach dołącz jeszcze do tego ćwiczenia skurcze mięśni PC. Noś bokserki a nie slipy. Mięśnie moszny w luźnych spodenkach w sposób naturalny pracują wzmacniając się i powodują prawidłowe kurczenie się moszny w sytuacjach skrajnych (np. przy zbyt niskiej lub zbyt wysokiej temperaturze otoczenia) chroniąc w ten sposób rzecz najcenniejszą dla mężczyzny - jądra. W ciasnych slipach wiotczeją i moszna przestaje pełnić swoje podstawowe zadanie. W starszym wieku jaja z tego powodu wiszą bardzo nisko, co ludowa porzekadło określiło "sześćdziesiątka mija, worek dłuższy od kija".